ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396
EN

خبرگزاری

همايش وضيافت حجاج حج تمتع - اهواز

  • 22 خرداد 1396
  • 12:07
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 591 بازدید
  • Article Rating
همايش وضيافت حجاج حج تمتع - اهواز
همايش و ضيافت حجاج بيت الله الحرام اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حج و زيارت خوزستان همايش و ضيافت حجاج بيت الله الحرام اهواز در روز جمعه مورخ نوزده خردادماه برگزار شد.

در اين همايش كه با حضور حجاج كاروانهاي حج تمتع شهرستان اهواز برگزار شد در ابتدا پس از قرائت قرآن توسط قاري بين الملل و مديحه سرايي و ابتهال خواني ، حجه الاسلام والمسلمين دكتر حيدري امام جمعه موقت اهواز مطالبي در ارتباط با فلسفه حج و اسرار آن ، اهميت توجه به فلسفه حج بيان كردند.
در ادامه حاج ناصر حويزاوي مدير حج و زيارت خوزستان نيز با ارائه آماري از تعداد كاروانهاي خوزستان، تعداد حجاج خوزستاني از شروع كلاسهاي آموزشي به حجاج محترم در كاروانها خبر داد و كفت توجه به آموزش و مقررات كشور عربستان از اهميت والايي در برگزاري حجي آرام دارد. و برنامه ريزي نهايي وهماهنگي هاي لازم براي اعزام در حال انجام مي باشد.
حويزاوي ادامه داد : با توجه به كثرت منقاضيان تشرف به حج در خوزستان ، اين استان از اولين استانهايي است كه ظرفيت كاروانهاي مقرر را پر كرده است و در مرحله دوم نيز تعدادي كاروان به خوزستان اختصاص داده شد كه آنها هم فوري تكميل شده اند. در حال حاضر نيز متقاضيان زيادي هستند كه بدون كاروان هستند و از مركز تقاضاي ده كاروان ديگر كرده ايم كه در صورت تصويب اعلام مي شوند.
در ادامه مراسم حضرت حجه الاسلام و المسلمين حسن زاده مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در حج و زيارت خوزستان مطالبي در ارتباط با اهميت ضيافت در ماه رمضان و ماه خدا، فلسفه حج و اهميت آن و همچين وضعيت روحانيون كاروانها بيان كردند.

در خاتمه پس از اداي نماز مغرب و عشا به صورت جماعت به امامت حجه الاسلام والمسلمين حسن زاده از كليه حجاج محترم پذيرايي افطار به عمل آمد.
لازم به ذكر است همايش به دو زبان فارسي و عربي برگزار شد.


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.